Szkolenia

Wspólnota mieszkaniowa jako podatnik i jako płatnik – obowiązki po zmianach prawa, w tym od 1 stycznia 2021 r. [ON-LINE]

Zapisz się na szkolenie

1. Odpowiedzialność z mocy prawa wspólnoty jako podatnika, zarządu wspólnoty jako organu podatnika, oraz firmy usługowej. Warunki świadczenia obsługi podatkowej przez firmę usługową.
2. Wspólnota jako płatnik podatku i składek w obliczu zmian prawa
3. Wspólnota jako podmiot zatrudniający i jej obowiązki z mocy ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych
4. Ewidencja rachunkowa a ewidencja podatkowa
5. Wspólnota i jej obowiązki jako nabywcy towarów i usług
6. Obowiązki podatnika w związku ze sprzedażą towarów i usług według ustawy VAT – zmiany. Prawo, orzecznictwo, interpretacje podatkowe, praktyka
7. Obowiązki podatnika w podatku dochodowego i rozrachunków z organem podatkowym – po zmianie.
8. Wspólnota mieszkaniowa w likwidacji i jej obowiązki. Czy wiesz, że momentem ustania bytu wspólnoty istnieje obowiązek podatkowy wspólnoty jako podatnika ? Najnowsze interpretacje podatkowe.

Szczegółowy program szkolenia

Eugenia ŚLESZYŃSKA
Jest autorem książek dotyczących gospodarki i zarządzania nieruchomościami, w których omawiane są zagadnienia prawne, rachunkowo-finansowe i podatkowe. W szczególności specjalizuje się w różnych aspektach zarządzania nieruchomościami, w tym także wspólnot mieszkaniowych.

Wykładowca na seminariach i szkoleniach oraz akademicki, w zakresie tematyki związanej z gospodarką nieruchomościami i zarządem nieruchomościami.

Niektóre książki, wydane przez wyd. Wolters Kluwer:
„Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd”,
„Przegląd, konserwacja i roboty budowlane w zarządzanym budynku”
„Obowiązki właścicieli obiektów budowlanych oraz inwestorów”
„Rachunkowość i podatki wspólnoty mieszkaniowej”
„Gospodarka, rachunkowość, podatki oraz rozrachunki wspólnoty mieszkaniowej”

Niektóre książki wydane przez wyd. MINIGO:
„Podatek od nieruchomości”, „Kaucja mieszkaniowa w sieci prawa i orzecznictwa”, „Przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne”, „Zarządzanie informacją i tajemnicą w firmie. Przewodnik po prawie o ochronie prywatności oraz o dostępie do informacji”, „Zwrot kapitału, czyli jak pogodzić interes właściciela nieruchomości z interesem lokatora”, „O usłudze zarządzania nieruchomością”, „Podstawy prawne działalności zawodowej zarządcy nieruchomości w Polsce i UE”.

Termin szkolenia zamkniętego do uzgodnienia

450 zł netto
(cena zawiera: materiały szkoleniowe, imienne certyfikaty, konsultacje z ekspertem)