news
 

Zasady sprawowania prawidłowego zarządu nieruchomościami w świetle doktryny, orzecznictwa i błędów popełnianych przez zarządców z uwzględnieniem zmian w prawie w roku 2017 r.

17.05.2017, Zakopane, 17–19 maja 2017 r.

PROWADZĄCY: Adam KUDYK
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się w obsłudze inwestycji, prowadzący obsługę prawną wspólnot mieszkaniowych. Doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; specjalizacja w zakresie umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów. Autor publikacji prasowych i licznych opinii i komentarzy z branży nieruchomości


PROGRAM:


1. Podstawy prawne powierzenia i wykonywania zarządu nieruchomościami w systemie prawa polskiego - kodeks cywilny, ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali oraz ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych.
2. Zakres czynności zarządu i zarządcy – sposób powołania i powierzenia zarządu oraz błędy w umowach o zarząd związane z zakresem czynności i zobowiązań przyjętych przez zarządców.
3. Uchwały, regulaminy, statuty jako akty prawa wewnętrznego obowiązujące w ramach współwłasności nieruchomości – „mała i duża wspólnota mieszkaniowa”, spółdzielnie mieszkaniowe.
4. Zasady prawidłowego redagowania uchwał, regulaminów i statutów jako jedna z podstawowych zasad sprawowania profesjonalnego zarządu nieruchomościami – case study.
5. Ustawa z 7 lipca 1994 r. prawo budowlane wraz z aktami wykonawczymi – aktualny stan prawny ze zmianami na rok 2017 r.
6. Utrzymanie obiektów budowlanych z stanie niepogorszonym przez zarządców wraz z zagadnieniem podnoszenia ich standardów oraz uzasadnionym inwestowaniem w nieruchomości.
7. Prawidłowe zasady zawierania inwestycji w planach gospodarczych dla nieruchomości sporządzanych przez zarządy i zarządców nieruchomości.
8. Omówienie orzecznictwa sądowego w zakresie zarządzania nieruchomościami – case study wraz z przedstawieniem planowanych zmian w prawie na rok 2017 r. związanych z nieruchomościami


TERMIN I MIEJSCE SZKOLENIA:

17 – 19 maja 2017 r.
Hotel Mercure KASPROWY
ul. Szymaszkowa, ZAKOPANE

CENA:

1290 zł netto
(w cenę szkolenia wliczono: wykłady teoretyczne, rozwiązywanie zagadnień praktycznych,
materiały szkoleniowe, imienne certyfikaty, wyżywienie, 2 noclegi w pokoju dwuosobowym,
relaks w strefie wellness: basen, sauna)

Meeting Factory sp. z o.o. | ul. Urzędnicza 39/8 | 30-048 Kraków |  e-mail:  | © 2006-2012

strony internetowe - projektowanie www.evl.pl
Meeting Factory - szkolenia, doradztwo, eventy, konferencje.